kandydatów

Etat Kontroler finansowy

Firma: Wiko Klebetechnik Sp.z o.o. miejsce pracy: Częstochowa

Ogłoszenie numer: 6919917, z dnia 2022-04-28

Wiko Klebetechnik Sp.z o.o.

Firma WIKO Klebetechnik Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie jest częścią międzynarodowej grupy, wywodzącej się z Niemiec, zajmującą się produkcją i dystrybucją chemii przemysłowej. Na rynku Polskim firma istnieje od 2005r.

Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości klejów konstrukcyjnych dla branż produkcyjnych. W swojej ofercie mamy również uniwersalne środki do utrzymania ruchu na liniach produkcyjnych bądź prywatnego użytku

Kontroler finansowy

Miejsce pracy: Częstochowa

Opis stanowiska

  • Zarządzanie procesem inwestycyjnym t.j. budżet, realizacja, sporządzanie dokumentacji, klasyfikacja środków trwałych
  • Częściowa kalkulacja cen wyrobów z ukierunkowaniem na przygotowanie danych do dokumentacji cen transferowych i benchmarking
  • Organizowanie i nadzorowanie interface pomiędzy procesami zakupowymi, księgowymi i kontrolingowymi pod względem eliminacji ryzyk podatkowych
  • Nadzorowanie procesu zamknięcia miesiąca pod kątem rozliczenia materiałów do produkcji, półproduktów, oraz klasyfikacja i podział kosztów stałych
  • Tworzenie i dopasowywanie rezerw kosztowych w okresach sprawozdawczych
  • Przygotowanie danych i plików do raportowania grupowego, udział w procesie budżetowania oraz analiza odchyleń
  • Monitorowanie płynności spółki, planowanie Cashflow
  • Opracowywanie wewnętrznych procedur związanych z obszarem finansowo - kontrolingowym

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne, w kierunku: finanse, rachunkowość, kontroling
  • Minimum 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku • Wiedzę z obszaru analizy i statystyki, rachunkowości finansowej i zarządczej
  • Wiedza z zakresu transakcji z podmiotami powiązanymi, tworzenia dokumentacji cen transferowych lub przygotowanie odpowiednich materiałów
  • Wiedza z zakresu podatków
  • Znajomość excella na poziomie biegłym
  • Znajomość prawa finansowego, aktualizowana wiedza z zakresu finansów i rachunkowości
  • Zdolności analityczne oraz myślenie koncepcyjne
  • Zdolność pracy pod presją czasu
  • Umiejętność określania priorytetów, różnicowania wagi zadań i problemów
  • Znajomość języka angielskiego minimum na poziomie B2 (mile widziany jęz. niemiecki)

Oferujemy

  • Umowę o pracę
  • Wsparcie kierownictwa
  • Prywatną opiekę medyczną oraz możliwość ubezpieczenia na życie na preferencyjnych warunkach
  • Kurs języka angielskiego w godzinach pracy
  • Pracę w firmie produkcyjnej z zagranicznym kapitałem

Poleć ofertę pracy
Data dodania: 28-04-2022
Wyświetleń: 229