Ta oferta pracy została opublikowana ponad 40 dni temu i może być nieaktualna.
0

kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu miejsce pracy: Lubliniec

Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu
Komendant Powiatowy Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Lubliniec
Ogłoszenie o naborze Nr 91947

Warunki pracy

Praca w systemie ośmiogodzinnym, jednozmianowym. Stanowisko pracy wyposażone w telefon, drukarkę, niszczarkę, kserokopiarkę i komputer oraz w monitor ekranowy - czas pracy przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie, z naturalnym i sztucznym oświetleniem. Wymuszona pozycja ciała - siedząca. Stanowisko zlokalizowane jest na II piętrze budynku KPP Lubliniec przy ul. Oświęcimskiej 6. Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (brak wind, podjazdów, toalet dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych).

Zakres zadań

  • Koordynuje pracą Zespołu Finansów i Zaopatrzenia w celu właściwej realizacji zadań przedmiotowej komórki,
  • Prowadzi gospodarkę transportową w zakresie terminowości wykonywania przeglądów i obsług technicznych, zgłasza usterki i ustala terminy napraw i obsług w resortowych stacjach obsługowo-naprawczych, nadzoruje czynności obsługowo-naprawcze wykonywane w przygarażowych stanowiskach naprawczych, określa zapotrzebowanie i zamawia materiały transportowe, przygotowuje zestawienia i sprawozdania obejmujące zagadnienia związane z gospodarką transportową celem zapewnienia prawidłowej eksploatacji sprzętu transportowego,
  • Realizuje zadania związane z zawieraniem i rozliczaniem umów darowizn rzeczowych, użyczeń i porozumień/umów w tym w ramach Funduszu Wsparcia Policji, w celu prawidłowego rozliczenia środków pozyskanych dla Policji od podmiotów zewnętrznych,
  • Realizuje zakupy oraz zleca usługi wymienione w załączniku nr 6 do „Regulaminu udzielania zamówień publicznych” do kwoty określonej Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz w przypadkach określonych w pkt 5 w/wym. regulaminu, a także określa przedmiot zamówienia i składa miesięczne informacje, celem prawidłowego zaopatrzenia jednostki w materiały i usługi niezbędne do prawidłowego jej funkcjonowania,
  • Monitoruje przebieg postępowania szkodowego, w tym zakresie kompletuje pełną dokumentację, współpracuje z firmami ubezpieczeniowymi, w celu przekazania do wydziału logistycznego i usunięcia zaistniałej szkody,
  • Opracowuje i rejestruje faktury w systemie F-K ( w tym dokonuje kontroli merytorycznej, wystawia noty korygujące oraz noty przeksięgowujące wydatki/koszty, sporządza/opracowuje załączniki) zgodnie z instrukcją obiegu dokumentów finansowych, w celu prawidłowej realizacji zobowiązań finansowych,
  • Prowadzi obsługę administracyjno-finansową nieruchomości oraz całość spraw związanych z formalnoprawną gospodarką nieruchomościami, sporządza umowy cywilnoprawne i porozumienia zawierane przez Komendanta Powiatowego Policji z podmiotami zewnętrznymi jako trwały zarządca nieruchomości, w celu zapewnienia prawidłowego stanu prawnego nieruchomości oraz uiszczenia niezbędnych opłat,
  • Dokonuje wpisów do książki obiektu budowlanego, odpowiada za terminowość wykonania badań i pomiarów oraz przeglądów technicznych obiektów budowlanych KPP, sporządza roczny plan przeglądów, organizuje usuwanie drobnych awarii w budynkach jednostki, w celu zapewnienia prawidłowego stanu technicznego budynków.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe z zakresu finansów lub rachunkowości
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego na stanowiskach w komórkach finansowych
  • znajomość przepisów: o rachunkowości, prawo zamówień publicznych , ustawa budżetowa, ustawa o finansach publicznych, prawo budowlane
  • umiejętność planowania i organizowania pracy
  • samodzielność i komunikatywność
  • umiejętność współpracy
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • poświadczenie bezpieczeństwa do klauzuli "poufne" albo oświadczenie o poddaniu się procedurze sprawdzającej i uzyskanie poświadczenia do wymaganej klauzuli